Prinsenhof Den Haag
Prinsenhof Den Haag
Aan de Beatrixlaan, in het gebied Den Haag Nieuw Centraal, vormt Prinsenhof een grootstedelijk ensemble van wonen, werken, voorzieningen en verblijf. De slanke torens geven de skyline van Den Haag een herkenbaar accent en sluiten aan bij de ‘needle strategy’ die Robert Krier in de jaren negentig introduceerde voor het nieuwe centrumgebied.
De stedelijke dichtheid van het ensemble krijgt op straatniveau een open en levendige basis. Voorzieningen in de plint voorkomen gesloten gevels en verbinden het complex met de Beatrixlaan. De drie atria vormen de ruimtelijke kern van het plan. Ze brengen licht diep in het gebouw en maken zichtrelaties mogelijk tussen de straat, de werkruimten en de woningen.
De materialisering versterkt het stedelijke karakter. Donkerrode baksteen en verticale gevelopeningen geven de buitenzijde een stevige, grootstedelijke uitstraling. Aan de binnenzijden is een lichte steen toegepast, waardoor de atria en hoven een rustiger en lichter karakter krijgen.
Onder het ensemble ligt een tweelaagse parkeergarage, gecombineerd met een ondergrondse expeditiezone. Daardoor blijft het maaiveld vrij van logistieke druk en ontstaat er ruimte voor een heldere inrichting van de openbare ruimte. Met Prinsenhof kreeg Den Haag niet alleen een gemengd stedelijk complex, maar ook een herkenbaar beeldmerk voor het nieuwe centrumgebied.
Programma
World Trade Centre, 207 appartementen, viersterrenhotel, restaurants, 60.000 m2 kantoren, 2.000 m2 winkels, 1070 parkeerplaatsen en voorzieningen
Opdrachtverlening
1999
Opdrachtgever
BPF Bouwinvest
Realisatie
2001-2005
Samenwerking
Atelier PRO, Kraaijvanger Urbis